Geopark Kielce

Dla ogrodu botanicznego Geopark Kielce zrealizowany został udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny. Plan ogrodu jest wielobarwną, ergonomicznie pochyloną tablicą, usytuowaną na stalowym postumencie. Dotykowy plan został wyposażony w czarnodrukową i brajlowską legendę, dodatkowo udźwiękowioną. Po wciśnięciu przycisku, zwiedzający otrzymuje głosową informację na temat elementu, obok którego znajduje się przycisk.

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!  

Udźwiękowiony, dotykowy, informacyjny plan ogrodu botanicznego Geopark Kielce

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

 
UE (2)