Dworzec PKP Warszawa Wschodnia

Realizacja obejmuje dotykowe plany informacyjne, oznakowania drzwi toalet, a także linie naprowadzające i pola uwagi w budynku dworca PKP Warszawa Wschodnia. Dotykowe plany informacyjne mają postać tablic usytuowanych na masywnych stojakach, ergonomicznie pochylonych w kierunku podróżnego. Plany utrzymane są w biało-beżowo-szarej kolorystyce, korespondującej z architekturą wnętrza dworcowego budynku. Legendy opatrzone są czarnodrukowymi i brajlowskimi opisami. W skład realizacji wchodzą ponadto biało-niebieskie tabliczki, stanowiące oznakowanie drzwi toalet, a także linie naprowadzające i pola uwagi.  

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/89

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

DW Wschodni Nowy Kolaz

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (8)