Dworzec PKP w Tczewie

Realizacja na dworcu PKP w Tczewie obejmuje pięć dotykowych planów informacyjnych,  metalowe tabliczki na drzwi z napisami w brajlu i brajlowskie, metalowe tabliczki na poręcze. Plany informacyjne mają postać biało-niebieskich tablic w żółtych ramach. Tablice umieszczone są w różnych miejscach obiektu i prezentują plany w perspektywie zależnej od tego, gdzie zostały usytuowane. Znajdują się na stojakach z chromowanej stali i są ergonomicznie pochylone w kierunku podróżnego. Plany usytuowane zostały poziomo, w górnej i centralnej części tablicy, wówczas legenda znajduje się na dole; bądź pionowo, w prawej i centralnej części tablicy, wówczas legenda znajduje się po lewej stronie. Realizacja obejmuje ponadto pięć metalowych tabliczek informacyjnych na drzwi, z napisami w brajlu, a także dwadzieścia osiem, wykonanych z metalu, brajlowskich tabliczek informacyjnych na poręcze.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/427

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe, informacyjne plany dworca PKP w Tczewie, brajlowskie, metalowe nakładki na poręcze, metalowe tabliczki na drzwi z napisami w brajlu