Dworzec PKP w Szczecinie

Realizacja obejmuje dotykowe plany informacyjne, brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze, oznakowanie schodów, linie naprowadzające i pola uwagi w budynku dworca PKP w Szczecinie. Ergonomicznie pochylone, dotykowe plany informacyjne mają postać tablic usytuowanych na ciemnych, prostopadłościennych postumentach. Utrzymane są w szaro-niebiesko-czarno-białej kolorystyce, korespondującej z architekturą wnętrza dworcowego budynku. Plany zajmują całą, dolną część tablic, zaś legendy ich górną część. Opisane są w czarnym druku i w brajlu. W skład realizacji wchodzą ponadto metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze, żółte, kontrastowe oznaczenia schodów, a także linie naprowadzające i pola uwagi.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/47

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

PKPSzczecin1

PKPSzczecin2

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (8)