Dworzec PKP w Katowicach

Realizacja obejmuje dotykowy plan informacyjny, a także linie naprowadzające i pola uwagi w hali głównej dworca PKP w Katowicach. Dotykowy plan informacyjny ma postać ergonomicznie pochylonej tablicy, utrzymanej w kontrastowych kolorach, korespondujących z nowoczesną architekturą wnętrza hali. Wielokolorowy, pastelowy plan znajduje się w dolnej i centralnej części tablicy, na czarnym tle. Legenda usytuowana jest nad planem, również na czarnym tle. Litery czarnodrukowe są białe, legenda zawiera ponadto opisy brajlowskie. Wygląd legendy został wzbogacony drobnymi, wielokolorowymi elementami. W skład realizacji wchodzą ponadto linie naprowadzające i pola uwagi.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/32

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
Aplikacja YourWay to nie tylko nawigacja po obiektach, to także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do osób niepełnosprawnych, wystarczy wpisać miasto, do którego chce się wybrać, a Your Way wyświetli obiekty, które są przystosowane i na jakie przystosowania możemy liczyć np. Nowy teatr w Warszawie, posiada mapy tyflograficzne i podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą dodawać użytkownicy systemu ale także ich właściciele, to od Państwa zależy, czy Państwa obiekt będzie dostępny i czy będzie w bazie YourWay! Zachęcamy Państwa do przystosowania swojego obiektu i dodania go do bazy YourWay!

Katowice1 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (8)