Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy etap III

Dotykowe plany informacyjne mają postać niebiesko-żółto-białych tablic, wyposażonych w legendy opatrzone czarnodrukowymi i brajlowskimi napisami. Wykonane są w całości z tworzywa PMMA i usytuowane w pionie, na ścianach, na dystansach. Prezentują topografię parteru, a także pierwszego, drugiego i trzeciego piętra obiektu. Wyposażone są we wspomniane już znaczniki YourWay Beacon i NFC. Realizacja obejmuje też biało-niebieskie tabliczki informacyjne na drzwi wykonane z tworzywa PMMA, opatrzone znacznikami NFC, z których odczytać można dane dotyczące wybranego gabinetu, pokoju czy sali.

Na parterze obiektu zostały zamontowane linie naprowadzające i pola uwagi. Wszystkie elementy szklane i słupy zostały oklejone pasami ostrzegawczymi. Krawędzie pierwszego i ostatniego stopnia schodów wyposażono w nakładki ostrzegawcze w postaci listew.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/399

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

cztery dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 78 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu ze znacznikami NFC, dwa znaczniki YourWay Plus