Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej "AKWEN" w Czerwonaku

Realizacja obejmuje dotykowe plany informacyjne i brajlowskie tabliczki informacyjne z piktogramami w Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „Akwen” w Czerwonaku. Dotykowe plany informacyjne prezentują topografię budynku w perspektywie zależnej od tego, gdzie zostały usytuowane. Mają postać ergonomicznie pochylonych tablic, utrzymanych w szaro-błękitno-niebiesko-żółtej kolorystyce, z elementami w barwach czarnej i czerwonej. Legendy planów zostały opatrzone czarnodrukowymi i brajlowskimi opisami. W skład realizacji wchodzą ponadto tabliczki na drzwi z tworzywa sztucznego z informacjami wizualnymi, np. z oznakowaniem pływalni, toalet czy pryszniców i z napisami w brajlu.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/23

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
Aplikacja YourWay to nie tylko nawigacja po obiektach, to także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do osób niepełnosprawnych, wystarczy wpisać miasto, do którego chce się wybrać, a Your Way wyświetli obiekty, które są przystosowane i na jakie przystosowania możemy liczyć np. Nowy teatr w Warszawie, posiada mapy tyflograficzne i podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą dodawać użytkownicy systemu ale także ich właściciele, to od Państwa zależy, czy Państwa obiekt będzie dostępny i czy będzie w bazie YourWay! Zachęcamy Państwa do przystosowania swojego obiektu i dodania go do bazy YourWay!

Czerwonak1

Czerwonak2

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (8)