Centrum Medyczne „Zabobrze” w Jeleniej Górze

Kompleksowa realizacja w dwóch placówkach Centrum Medycznego „Zabobrze” w Jeleniej Górze przy Ogińskiego i Kiepury obejmowała wykonanie czterech dotykowych planów informacyjnych ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, około pięćdziesięciu tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu z piktogramami, brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze schodów, linie naprowadzające i pola uwagi, kątowniki na schody.

Dotykowe plany informacyjne zostały umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach. Mają postać tablic z tworzywa PMMA, utrzymanych w biało-grafitowo-czarnej kolorystyce. Drobne elementy mają kontrastową barwę czerwoną. Wszystkie plany wyposażone są w legendy w czarnym druku i w brajlu, a także we wspomniane znaczniki YourWay Beacon i NFC.

Tabliczki informacyjne utrzymane są w biało-bordowej kolorystyce i opatrzone napisami w czarnym druku i w brajlu, a także wypukłymi, dotykowymi piktogramami. Tło tabliczek jest bordowe, litery i piktogramy są białe. Linie naprowadzające i pola uwagi wykonano w kolorze szarym.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/search?search=%22Zabobrze%22&noform=

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, dotykowe tabliczki informacyjne w czarnym druku i brajlu, linie naprowadzające i pola uwagi w Centrum Medycznym „Zabobrze” w Jeleniej Górze.