Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu

W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu wykonano dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 90 tabliczek z numerami w brajlu, tabliczkę informacyjną w czarnym druku i w brajlu ze znacznikiem NFC i 200 metrów bieżących linii naprowadzających i pól uwagi.

Niezwykle estetyczny, dotykowy plan informacyjny komponuje się kolorystycznie i pod względem formy z wnętrzem. Przeważa czarno-biała kolorystyka, ożywiona drobnymi, czerwonymi elementami. Tablica z planem znajduje się na ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej na czarno.

Metalowe tabliczki z brajlem umieszczone zostały na oparciach czterech rzędów krzeseł znajdujących się na widowni sali konferencyjnej. Okienko kasy opatrzono tabliczką informacyjną w czarnym druku i w brajlu ze znacznikiem NFC.

Linie naprowadzające i pola uwagi są stalowoszare.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1147

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne, tabliczka informacyjna w czarnym druku i w brajlu na okno kasy biletowej, linie naprowadzające i pola uwagi w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.