Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie etap 2

Ten etap realizacji w budynku Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie obejmuje dotykowy, informacyjny plan strefy toalet, aluminiowe tabliczki informacyjne w brajlu i w czarnym druku, tabliczki z brajlem i z piktogramami na drzwi toalet, linie naprowadzające i pola uwagi. Plan strefy toalet ma postać tablicy z tworzywa PMMA, umieszczonej w pionie, na ścianie. Utrzymany jest w biało-czarno-żółtej kolorystyce, jego legenda została opisana w czarnym druku i w brajlu. W czarnym druku i w brajlu opisane są także aluminiowe tabliczki informacyjne i tabliczki na drzwi toalet. Te ostatnie wykonane są z tworzywa PMMA i zawierają piktogramy. Ich kolorystyka to czerń i biel. Linie naprowadzające i pola uwagi mają kontrastową, ceglastą barwę. 

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/384

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy, informacyjny plan strefy toalet, informacyjne tabliczki aluminiowe z brajlem, tabliczki z brajlem i z piktogramami na drzwi toalet, linie naprowadzające i pola uwagi w budynku Biura Rzecznika Praw Obywatelskich