Bieszczadzki Park Narodowy

Realizacja w Bieszczadzkim Parku Narodowym obejmuje 4 dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC. Są to plany przyziemia, parteru, pierwszego piętra i drugiego piętra Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym. Plany mają postać tablic wykonanych z tworzywa PMMA. Utrzymane są w stonowanych kolorach – zgaszone odcienie zieleni, czerń i biel. Zostały opatrzone legendami w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi znacznikami YourWay Beacon i NFC. Jedynie plan drugiego piętra umieszczony jest na dwunożnym, ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Pozostałe plany umieszczone są na ścianach, w pionie, na dystansach.

Przypominamy czym jest znacznik YourWay Beacon. To niewielki nadajnik o rozmiarach pudełka od zapałek, sygnalizujący swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy jako przewodnik w wygodnym poruszaniu się w nieznanej przestrzeni zamkniętej lub otwartej. Może dostarczać dowolne informacje tekstowe, które telefon odczyta następnie syntetycznym głosem.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1035

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Cztery dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC dla Bieszczadzkiego Parku Narodowego