Adgar Plaza w Warszawie

Realizacja tyflograficzna została wykonana częściowo na parterze budynku A kompleksu Adgar Plaza w Warszawie, częściowo zaś na jego czwartym piętrze. W skład realizacji wchodzi dotykowy plan informacyjny parteru budynku ze znacznikami YourWay Plus i NFC, a także 50 brajlowskich, aluminiowych tabliczek informacyjnych na drzwi czwartego piętra, gdzie mieszczą się m.in. sale rozpraw Krajowej Izby Gospodarczej. Dotykowy plan informacyjny został wykonany z wytrzymałego tworzywa PMMA. Ma postać ergonomicznie pochylonej tablicy usytuowanej na stalowym stojaku. Plan utrzymany jest w stonowanej kolorystyce korespondującej z wnętrzem obiektu – barwa grafitowa, czerń i biel. Plan został opatrzony legendą w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi znacznikami YourWay Plus i NFC. Drugi znacznik YourWay Plus został umieszczony w korytarzu. Drzwi na czwartym piętrze zostały oznakowane pięćdziesięcioma estetycznymi, brajlowskimi tabliczkami informacyjnymi z aluminium.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/search?search=Adgar+Plaza+&noform=

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Plus i NFC, znacznik YourWay Plus w korytarzu, aluminiowe tabliczki informacyjne w budynku A kompleksu biurowego Adgar Plaza w Warszawie