Warszawa coraz bardziej dostępna: podsumowanie projektu „Akcja/Ewakuacja”

Od początku roku 2022 m.st. Warszawa realizuje kolejny projekt mający na celu działania edukacyjne, informacyjne i promocyjne w zakresie zapewniania dostępności architektonicznej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o potrzebach osób z niepełnosprawnościami i innymi szczególnymi potrzebami oraz możliwościach ich zaspokojenia w wybranych aspektach: dostępności lokali usługowych oraz dostępności procesu ewakuacji z budynków i przestrzeni.

Podsumowanie projektu

Projekt „Akcja/Ewakuacja” jest realizowany przez Fundację Polska Bez Barier na zlecenie i we współpracy z Biurem Projektów i Pomocy Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. W związku z końcem projektu obie instytucje zapraszają na seminarium, które odbędzie się 14 czerwca 2024 w godzinach 10.00-14.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa.

W trakcie seminarium zostaną podsumowane działania zrealizowane w projekcie, a w gronie specjalistów i specjalistek będą prowadzone rozmowy o:

  • praktycznym sprawdzaniu warunków ewakuacji i tym co, kiedy i jak często ćwiczyć;
  • planowaniu dostępności i planowaniu ewakuacji z budynków i przestrzeni – na podstawie najczęściej pojawiających się pytań wśród uczestników/uczestniczek szkoleń;
  • zmianach w zakresie ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami, które miały (i wciąż mają) miejsce od czasu wprowadzenia w życie Ustawy o dostępności;
  • opłacalności dostępności w mniejszych i większych przedsiębiorstwach;
  • najczęstszych błędach i dobrych praktykach w projektowaniu lokali usługowych.

Seminarium jest bezpłatne, a zapisy na to wydarzenie są dostępne pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfUlANWltDZgwMuL50xNrAXv6Z1GtZ4DPj7WUTh8SRYB76JXg/viewform