Wakacje psa przewodnika

Okres wakacyjny, w którym większość z nas wyjeżdżała na zasłużony odpoczynek, mamy niestety już dawno za sobą. Chłodniejsza temperatura z opadami deszczu wkroczyła do naszego kraju dosyć wcześnie i już od pierwszych dni września mogliśmy zapomnieć o polskiej złotej jesieni. Otaczające nas szare chmury oraz wiejący zimny wiatr nie pomagają nam w porannym wstawaniu do codziennych obowiązków. Podczas naszych wakacyjnych wyjazdów każdy mógł odpocząć i nabrać sił na kolejne miesiące pracy.

Dla psa przewodnika ciężkim zadaniem jest bezpieczne prowadzenie osoby niewidomej czy słabowidzącej do określonego celu, ponieważ musi on być ciągle skoncentrowany i wykonywać poprawnie podane komendy. Dlatego także i nasz pluszowy przyjaciel powinien móc razem z nami odetchnąć na letnim wypoczynku, aby mieć później siłę na dalsze pomaganie osobie niedowidzącej. Część z nas woli wolny czas spędzać na wylegiwaniu się na plaży czy przy jeziorze, natomiast inni preferują bardziej żywe spędzanie wakacji. Właśnie do tej drugiej grupy należy pies przewodnik, którego mieliście okazję poznać w naszych ostatnich filmach na kanale Bloga o dostępności.

Jeśli chcielibyście móc chociaż na chwilę wrócić do wakacyjnych obrazków i znowu móc usłyszeć szum morza, to zapraszamy Was do obejrzenia poniższego materiału video, na którym pokazujemy drobne ujęcia, w których czarny pies przewodnik wypoczywa na piaszczystej plaży: