W Aleksandrii została otwarta pierwsza plaża dostępna dla osób niewidomych

W lipcu i sierpniu większość z nas wybiera się na wakacyjne wyjazdy, by odpocząć od codziennych spraw i obowiązków. Jednym z wybieranych kierunków naszych podróży jest wyprawa nad polskie lub zagraniczne morze. Niestety osoby niewidome i słabowidzące czują się w takich miejscach zagubione, z powodu braku jakichkolwiek punktów orientacyjnych na rozległych plażach i rozciągających się wzdłuż nich morskich wodach. Właśnie dla takich osób, kilka dni temu została otwarta dostosowana przestrzeń wypoczynkowa na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w egipskiej Aleksandrii.

W ostatnią sobotę, na oficjalnym profilu gubernatorstwa Aleksandrii na Facebooku, pojawiła się informacja, że plaża El-Mandara jest gotowa do przyjęcia osób niewidomych. Została ona oficjalnie otwarta przez gubernatora Mohameda El-Sherif. Jest to część plaży People of Determination, gdzie zostały utworzone specjalne tory w morzu, które umożliwiają osobom mającym problemy z widzeniem odnalezienie się w otaczającej ich wodzie. Dzięki zamontowanym dotykowym znacznikom i ratownikom czuwającym nad bezpieczeństwem kąpiących się osób, pobyt w tym miejscu może być prawdziwym odpoczynkiem dla osób z dysfunkcjami wzroku.

Według nas jest to bardzo dobra inicjatywa, pozwalająca osobom niewidomym i słabowidzącym na swobodne korzystanie z nadmorskich uciech. Zachęcamy również i inne miejsca wypoczynku do dostosowywania ich przestrzeni do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, tak by każdy miał możliwość pełnego wypoczynku i relaksu podczas wakacyjnych wyjazdów.