Ulubione zabawy psa przewodnika

Każdy właściciel swojego pupila uwielbia bawić się z nim w wolnych chwilach. Nie inaczej jest z psami przewodnikami, którym po ciężkiej pracy jeszcze bardziej potrzebna jest dobra zabawa, co pozwala im odpocząć od codziennych zadań. W poniższym tekście oraz filmie opowiemy, co sprawia największą radość znanemu już z poprzednich materiałów czarnemu towarzyszowi osoby niewidomej.

Psy przewodniki posiadają zazwyczaj dużo energii, którą powinny wyładować, aby potem dobrze prowadzić swojego właściciela. Dlatego jednym z najpopularniejszych sposobów na zmęczenie naszego przyjaciela jest zabranie go do zamkniętej przestrzeni, np. wybiegu dla psów i puszczenie go wolno z innymi czworonogami. Dzięki temu już po kilkunastu minutach nasz futrzak przychodzi do nas zadyszany i szczęśliwy od wygłupów ze swoimi kumplami. Jednak psa można zmęczyć również w inny sposób, który możemy bez problemu zastosować w naszym mieszkaniu. Wystarczy do tego posiadać specjalną kulę smakulę lub tak zwaną matę węchową. Do środka pierwszej zabawki należy nasypać suchą karmę lub ciastka, a nasz zwierzak spędzi kilkanaście minut na próbach wydostania z niej swojego ulubionego przysmaku. Mata węchowa natomiast pozwala na umieszczenie pomiędzy specjalnie powiązanymi kawałkami materiałów psich łakoci, które nasz pupil będzie wyszukiwał i z radością zjadał.

Wśród bardziej popularnych zabaw można wyróżnić rzucanie piłki przez właściciela i łapanie jej przez naszego czworonoga czy wspólne ciągnięcie specjalnej liny. W tej drugiej rozrywce trzeba jednak pamiętać, że musimy dać zawsze wygrać naszemu pieskowi, bo inaczej może szybko się zniechęcić i odmówić dalszej wspólnej zabawy.

Jeśli chcecie zobaczyć, jaką jeszcze inną zabawkę uwielbia znany już z wcześniejszych materiałów czarny pies przewodnik, to zapraszamy do obejrzenia filmu: