Tryb konserwacji w telefonach marki Samsung

W dzisiejszych czasach smartfon stanowi nieodzowną część naszego życia. Wykorzystujemy go do wielu codziennych czynności, jak ustawienie budzika, sprawdzenie poczty e-mail, przeczytanie najnowszych informacji z kraju i ze świata czy obejrzenie nowego filmu na ulubionym kanale w jednym z serwisów streamingowych. Jednak takie duże eksploatowanie urządzenia może zakończyć się awarią, co zmusza nas do oddania go do serwisu.

Niestety w większości przypadków podczas naprawy nasz telefon zostaje całkowicie wyczyszczony z aplikacji i ustawień, co powoduje, że po jego odebraniu musimy przywracać na nowo wszystkie nasze dane. Na szczęście firma Samsung zaczyna wprowadzać do swoich urządzeń tak zwany tryb konserwacji, który pozwoli na pozostawienie wszystkich informacji zawartych w naszym smartfonie w zabezpieczonej postaci.

Koreański producent zaczyna dodawać tą ciekawą opcję do wybranych modeli z serii S21 i S22, aby później udostępnić ją w innych swoich modelach. Do tej pory, kiedy oddawaliśmy telefon do naprawy warto było wymazać jego zawartość i ustawienia, aby nikt w serwisie nie miał dostępu do naszych danych. Dzięki nowej funkcji w telefonach marki Samsung będzie możliwe wybranie trybu konserwacji w ustawieniach urządzenia i po ponownym uruchomieniu smartfona pracownik punktu naprawy otrzyma czysty telefon, na którym będzie mógł wykonywać prace serwisowe. Po odebraniu sprzętu z naprawy wystarczy kliknąć w ikonkę trybu konserwacji, która znajdować się będzie na ekranie głównym i zweryfikować swoją tożsamość za pomocą odcisku palca lub poprzez podanie kodu PIN. Po wykonaniu tych czynności urządzenie uruchomi się ponownie i po chwili będziemy mieli dostęp do wszystkich naszych danych na naprawionym smartfonie.

Tryb konserwacji wydaje się bardzo ciekawą opcją, która pozwoli nam na zachowanie danych w naprawianym telefonie i szybkie ich odtworzenie po odebraniu go z serwisu. Zobaczymy, ile czasu upłynie zanim w ślady koreańskiego giganta pójdzie firma Apple i doda podobną funkcjonalność do swoich urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka.