Szkolenie z inteligentnego domu

Kilka dni temu jeden z współtwórców Bloga o dostępności, przeprowadził szkolenie z inteligentnego domu, który w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularny. Smart Home jest to system automatyki domowej, który składa się z wielu różnych urządzeń i pozwala na podniesienie bezpieczeństwa i komfortu życia w naszym mieszkaniu. Taki system pozwala na komunikowanie się z nim przez wszystkich domowników i wydawanie konkretnych komend, które powodują wykonanie pewnych wcześniej zaprogramowanych automatyzacji.

Montaż odpowiednich czujników, sensorów, gniazdek z prądem, oświetlenia, kamer czy systemów alarmowych, pozwala między innymi na zapalenie światła w przedpokoju, kiedy wchodzimy do mieszkania, wyłączenie zasilania w gniazdkach, gdy wychodzimy z domu czy poinformowanie nas, że ktoś nie pożądany pojawił się na terenie naszego ogrodu czy mieszkania i włączenie systemu alarmowego. Oczywiście to dopiero początek możliwości smart Home, które zależą od posiadanego sprzętu i ustawionych automatyzacji, które definiujemy według naszych własnych potrzeb. Na pewno ciekawym rozwiązaniem z tej kategorii są urządzenia zgodne z HomeKit, co pozwala nam na sterowanie wszystkimi ustawieniami i urządzeniami z poziomu urządzeń od firmy Apple. Zaletą tego rozwiązania jest to, że proces parowania wszystkich urządzeń jest bardzo prosty i intuicyjny, a po drugie wszystkie opcje smart home, możemy dopasowywać bezpośrednio z aplikacji Dom, która jest dostępna dla programu udźwiękawiającego Voice Over.

Jeśli jesteście zainteresowani obejrzeniem videorelacji z tego wydarzenia to zapraszamy na kanał YouTube Fundacja Vis Maior

https://www.youtube.com/watch?v=N4cnIP3oCb8