Sonos przedstawia najnowszy produkt i zapowiada asystenta głosowego

Dla osób niewidomych, które obsługują strony internetowe oraz aplikacje mobilne za pomocą programów udźwiękawiających, najważniejszym elementem jest ich dostępność, aby móc w pełni wykorzystać wszystkie zawarte w nich funkcje. Marka Sonos, oferuje różne głośniki, od przenośnych do stacjonarnych soundbarów, które można obsługiwać za pomocą jednej aplikacji mobilnej. Nasz kolega sam używa produktów tego producenta i postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Jego zdaniem wszystkie urządzenia od tego producenta mają naprawdę świetny i czysty dźwięk a wisienką na torcie jest ich dostępna dla Voice Overa aplikacja Sonos.

Po zakupie pierwszego głośnika oraz soundbara, bez problemu skonfigurował wszystkie urządzenia za pomocą Voice Overa. Następnie przetestował i nauczył się aplikacji Sonos i od tego czasu może słuchać ulubioną muzykę z zakupionych produktów. W programie można m.in. dopasować dźwięk do pomieszczenia, w którym umieściliśmy głośnik, połączyć kilka urządzeń, aby grały razem i tworzyły np. kino domowe, czy odtwarzać muzykę, podcasty i audiobooki z setek stacji radiowych z Sonos Radio lub ze znanych aplikacji, np. YouTube Music, Apple Music oraz Storytel. Oczywiście cały ekosystem Sonos, zawiera o wiele więcej funkcjonalności, a powyżej wymienione zostały tylko te z których użytkownicy najczęściej korzystają.

Kilka dni temu Sonos poinformował, że do swojej oferty niedługo wprowadzi nowy soundbar Sonos Ray, który ma być tańszą alternatywą urządzenia, od którego zaczynamy tworzyć kino domowe w naszym mieszkaniu. Dodatkowo już 1 czerwca pojawi się w Stanach Zjednoczonych nowa funkcja asystenta głosowego Sonos Voice Control, która pozwoli w urządzeniach tego producenta wyposażonych w mikrofon, na głosowe sterowanie odtwarzanymi treściami, za pomocą polecenia „Hej Sonos”.

Nasz kolega zdecydował się napisać kilka powyższych słów na temat marki Sonos, ponieważ posiadają oni według niego bardzo dobry sprzęt który jest dostosowany do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Oczywiście jak praktycznie w każdym tak skomplikowanym rozwiązaniu i tutaj można by znaleźć kilka niedoskonałości, ale jeżeli jest się fanem dobrej muzyki, to z pewnością warto zainteresować się produktami Sonos i wypróbowanie ich aplikacji, którą można pobrać z poniższego linku: