Słabowidzący mogą skakać jak Adam Małysz

Ponad 20 lat temu w Polsce zaczęła się era tzw. „małyszomanii”, polegającej na ogromnym zainteresowaniu zimowymi skokami narciarskimi. Wszystko za sprawą świetnych występów Adama Małysza w konkursach Pucharu Świata. Transmisje pasjonujących i zarazem niebezpiecznych zmagań podczas konkursów przykuwały uwagę wielu naszych rodaków. 29 grudnia 2000 roku, w Oberstdorfie, Adam Małysz zajął czwarte miejsce w pierwszych zawodach Turnieju Czterech Skoczni, by kilka dni później wygrać cały cykl, czym zainicjował dekadę „małyszomanii”. W zimowym sezonie 2000-2001 wygrał 9 zawodów Pucharu Świata, a w pamiętnym konkursie w Willingen odleciał na niebotyczną odległość 151,5 metra, która to odległość dała mu 2 miejsce.

Właśnie w tamtym czasie powstała popularna gra komputerowa Deluxe Ski Jump, w której wcielaliśmy się w role skoczków narciarskich i rywalizowaliśmy w różnych zawodach. Niedawno otrzymaliśmy ten leciwy już tytuł także na urządzenia mobilne, możemy więc pamięcią wrócić do dobrych czasów i znowu spróbować swoich sił w skokach narciarskich.

Gra jest przyjazna dla osób słabowidzących, jako że grafika jest mało szczegółowa, a po dobraniu czarnego stroju dla skoczka, wykonuje się skoki głównie na tle białego śniegu, co sprawia, że zapewniony jest bardzo dobry kontrast.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak udało się nam skoczyć w treningowym konkursie, zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo: