Podpisz petycję o dodanie nowej kategorii w sklepie App Store

Dla rozrywki, w wolnej chwili, lubię czasem pograć w różne gry audio dla systemu iOS. Niestety na rynku dostępnych jest niewiele takich produktów w naszym ojczystym języku, natomiast gry po angielsku możemy już wybierać spośród setek tytułów. Gra audio jest rozgrywką specjalnie przygotowaną dla osób niewidomych i słabowidzących, podczas której polegamy wyłącznie na słuchu, kierując się dźwiękami. Pozbawiona jest wersji graficznej, a więc wizualnej.

Najlepszą grą audio dla systemu iOS, podczas której miałem okazję rywalizować z innymi, była rozgrywka audio Papa Sangre II utrzymana w konwencji horroru. Gra pojawiła się 31 października 2013 roku. W tej produkcji wcielaliśmy się w zmarłą postać, która wciąż jeszcze miała szansę powrócić do świata żywych. Pomóc miał w tym nieznany sojusznik, który udzielał nam różnych podpowiedzi głosem znanego aktora Sean Bean’a, którego możecie kojarzyć m.in. z filmu Gra o tron. W tej rozgrywce konieczne było zastosowanie słuchawek stereo, by słyszeć różne dźwięki dochodzące z wirtualnego otoczenia gry. Obracanie się wokół własnej osi umożliwiało usłyszenie określonego dźwięku, np. od przodu, co sprawiało, że gra stawała się bardzo realistyczna i wciągająca. Niestety po kilku latach, z powodu braku aktualizacji, gra została wycofana ze sklepu App Store.

Na portalu https://applevis.com/, gdzie możemy znaleźć m.in. opisy dostępnych aplikacji, pojawiła się ciekawa petycja. Wchodząc na poniższe łącze:

https://www.change.org/p/create-an-audio-sub-category-in-the-game-category-on-the-app-store?utm_source=share_petition&utm_medium=custom_url&recruited_by_id=68cb4fc0-f492-11ec-92a6-1f9688289e81

i wpisując w pola tekstowe imię, nazwisko i adres e-mail, możemy wesprzeć inicjatywę dodania odrębnej kategorii gier audio do sklepu z aplikacjami App Store. Petycja następnie zostanie przekazana firmie Apple.

Według mnie jest to bardzo dobry pomysł. Jego realizacja pozwoliłaby zgromadzić wszystkie produkcje audio w jednej lokalizacji, tak by każdy mógł łatwo je odnaleźć i z nich skorzystać. Ze swojej strony mogę z pełnym przekonaniem zachęcić do podpisania  petycji znajdującej się pod powyższym łączem.

Ciekaw jestem czy graliście kiedyś w gry audio dla systemu iOS? Jeśli tak, to podzielcie się ich tytułami w komentarzach pod tym postem.