Oglądanie seriali w serwisie VOD przez osoby niewidome

Wciągające wieloodcinkowe seriale w znanych serwisach VOD pozwalają nam na chwilę wytchnienia od ponurej codzienności. Najlepiej ogląda się produkcje, które już od pierwszego odcinka zaciekawiają i powodują, że nie możemy się doczekać, kiedy obejrzymy kolejny epizod. W skrajnych przypadkach możemy spędzić nawet pół nocy, aby tylko zobaczyć w ostatnim odcinku, czy np. nasz ulubiony bohater przeżyje grożące mu niebezpieczeństwo.

Osoby niewidome również uwielbiają oglądać takie seriale, ale z powodu braku wzroku potrzebują dodatkowego opisu, który pozwoli im na zapoznanie się z większością faktów, które pojawiają się na ekranie. Do tego celu służy audiodeskrypcja, o której pisaliśmy już kilka razy na łamach naszego bloga. Jest to dodatkowa ścieżka dźwiękowa, która opisuje co aktualnie dzieje się na ekranie. Serwis Netflix już od dłuższego czasu wyposaża swoje produkcje właśnie w taki dodatkowy opis, dzięki czemu pozwala osobom niedowidzącym na pełny odbiór zamieszczanych treści.

Jeśli jesteście ciekawi, jak oglądają seriale osoby niewidome w serwisie Netflix, to zapraszamy Was do obejrzenia i pozostawienia łapki w górę pod krótkim materiałem video, który można obejrzeć na naszym kanale: