Obsługa komputera z systemem Windows za pomocą programu udźwiękawiającego Jaws

Osoby niewidome obsługują komputer za pomocą standardowej klawiatury QWERTY oraz programu udźwiękawiającego. Do tego zestawu można dołączyć jeszcze monitor brajlowski, który wyświetla widoczne na ekranie informacje w alfabecie Braille’a. Obecnie na naszym rynku mamy dostępny program udźwiękawiający NVDA, bardziej zaawansowany Jaws oraz chiński czytnik ekranu ZDSR.

Każda z wymienionych aplikacji ma swoje plusy i minusy, dlatego użytkownicy korzystają z tych, które są dla nich najlepsze i najbardziej wydajne. Jednak duża grupa osób niewidomych, która używa zaawansowanych funkcjonalności komputera, decyduje się na program udźwiękawiający Jaws, ponieważ posiada on większe możliwości od pozostałych screen readerów dostępnych na rynku.

Jeśli chcielibyście zobaczyć, jakie podstawowe funkcje posiada czytnik ekranu Jaws, to zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu:

Więcej informacji o programie udźwiękawiającym Jaws można przeczytać na stronie internetowej: http://sklep.altix.pl/pl/program-udzwiekawiajacy-jaws