Naprawiony błąd dostępności w najnowszej wersji iOS 16

Aktualizacje systemu operacyjnego, które otrzymujemy co roku dla naszych smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka, mają zawsze kilka błędów dostępności, które utrudniają nam korzystanie z wszystkich funkcji telefonu. Niektóre niedociągnięcia przechodzą z jednej wersji na drugą i nie są naprawiane przez wiele lat. Jednym z takich błędów, który występuje u większości użytkowników iPhone, jest skakanie kursora Voice Over na karcie Ostatnie w aplikacji Telefon, co powoduje przypadkowe rozpoczęcie połączenia nie z tą osobą, z którą aktualnie chcieliśmy rozmawiać. Na szczęście niektóre błędy dostępności zostają dość szybko naprawione, jak to ma miejsce z planowaniem wysyłania maili w najnowszym systemie iOS 16.

Jest to nowa funkcja, która pojawiła się w tym roku w urządzeniach mobilnych firmy Apple. Pozwala ona na zaplanowanie wysłania wiadomości mailowej w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie. W początkowych wersjach iOS 16 użytkownicy korzystający z Voice Overa nie mogli wybrać godziny wysłania wiadomości, ponieważ tego elementu nie można było rozwinąć z programem udźwiękawiającym. Na szczęście w ostatnich dniach zauważyliśmy, że ten problem został już naprawiony i teraz możemy szybko wybrać dany dzień oraz godzinę i zaplanować wysłanie konkretnej wiadomości mailowej.

W poniższym krótkim materiale video na kanale Blog o dostępności prezentujemy, jak obecnie z Voice Overem wygląda okno planowania wysyłania wiadomości mailowej: