Jak osoby niewidome radzą sobie z zalewaniem herbaty gorącą wodą

Od dziś rozpoczynamy publikowanie na naszych kanałach krótkich materiałów wideo, w których będziemy pokazywać, jak radzą sobie z różnymi czynnościami dnia codziennego osoby niewidome i słabowidzące. Filmy będą miały charakter edukacyjny, ale też humorystyczny, więc zachęcamy do subskrybowania „Bloga o dostępności” na YouTube i na TikTok, gdzie będą pojawiały się nasze krótkie filmy.

Zalewanie herbaty gorącą wodą może być dla osób niewidomych pewnym wyzwaniem, jako że bez udziału wzroku trudno jest ocenić kiedy szklanka jest napełniona. Oczywiście można zdać się na słuch i podjąć próbę oszacowania po dźwięku, kiedy kubek jest pełny. Jest to jednak zadanie o tyleż karkołomne, że po pierwsze grozi rozlaniem wody, po drugie potencjalnie groźnym oparzeniem.

Szczęśliwie dostępne jest już na rynku rozwiązanie umożliwiające osobom niewidomym komfortowe przygotowywanie herbaty. Jeśli więc chcecie zapoznać się z jego działaniem, zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia naszego filmu pod poniższym łączem:

https://youtu.be/PCdLIjaZvXs