iRobot Roomba Combo j7+ dobrym urządzeniem dla osób posiadających psa przewodnika

Automatyczne odkurzacze pojawiają się coraz częściej w naszych domostwach. Pozwalają one na bezwysiłkowe dbanie o czystość podłóg i dywanów w mieszkaniu. Dzięki sztucznej inteligencji potrafią zapamiętać dokładnie układ wszystkich pokoi oraz wykrywać przeszkody, które znajdują się na ziemi, jak np. krzesła, zabawki czy kable. Jest to na pewno dobre rozwiązanie dla osób niewidomych posiadających psa przewodnika, który pomaga im w docieraniu do pracy, szkoły czy sklepu. Takimi zwierzętami są najczęściej labradory, które często gubią sierść, dlatego dbanie o porządek jest w takim przypadku koniecznością. Jedną z marek, jaką osoby niedowidzące wybierają z kategorii automatycznych odkurzaczy, jest firma iRobot, która właśnie zaprezentowała swój najnowszy produkt.

iRobot Roomba Combo j7+ to najbardziej zaawansowany robot sprzątający, który potrafi jednocześnie odkurzać oraz mopować podłogi bez moczenia dywanów. Jest to możliwe dzięki specjalnej nakładce, którą odkurzacz podnosi na wierzch za pomocą automatycznych ramion. Najnowsze urządzenie firmy iRobot najpierw odkurza dywany i wykładziny, a później czyści na mokro podłogi, dzięki czemu oszczędzamy czas. Robot posiada zaawansowane czujniki, które wykrywają różne twardości podłoża, co pozwala po wykryciu dywanu lub wykładziny na podniesienie nakładki mopującej i niezmoczenie miękkich powierzchni.

Nawigacja PrecisionVision umożliwia Roomba Combo j7+ na rozpoznanie ponad 80 rodzajów przedmiotów, które mogą się znaleźć na naszych podłogach i bezproblemowe ich ominięcie, co zapobiega wciągnięciu ich w poruszające się wałki. Dodatkowa możliwość skorzystania z aplikacji iRobot Home pozwala na spersonalizowanie pracy tego robota za pomocą programu udźwiękawiającego.