InPost wdraża kolejne ułatwienia w obsłudze paczkomatów dla osób z niepełnosprawnościami

Firmy InPost, która jest prowadzona przez Pana Rafała Brzoskę, nie trzeba chyba raczej nikomu przedstawiać. Przez ostatnie lata paczkomaty tej marki stały się dla wielu osób szybkim i zarazem prostym sposobem odbioru przesyłek z zakupami zamówionymi online. Już od jakiegoś czasu InPost pozwala na zdalne otwieranie skrytek w paczkomatach dzięki dostępnej aplikacji na smartfony z systemami iOS oraz Android, która umożliwia samodzielne odebranie paczki m.in. osobom niewidomym oraz słabowidzącym. Dodatkowo niedawno do usług dostępności dołączyła możliwość wybrania skrytki umieszczonej w dolnej części urządzenia, tak aby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub o niskim wzroście nie miały problemu z ich odbiorem.

W ostatni poniedziałek pojawiły się dwie nowe funkcjonalności, które jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie z paczkomatów osobom z niepełnosprawnościami. Zostały dodane funkcje zdalnego otwierania skrytek podczas nadawania oraz zwracania danej paczki. Dzięki temu nie trzeba już w urządzeniu wpisywać na ekranie dotykowym kodu nadania/zwrotu, ani skanować kodu QR, a jedynie wystarczy wybrać odpowiedni przycisk w aplikacji InPost Mobile.

Skorzystanie z powyżej opisanych opcji jest bardzo proste i wygląda następująco:

  1. W programie InPost Mobile należy wybrać kartę „Nadaję” lub „Zwracam”;
  2. Następnie wypełniamy formularz nadania paczki lub zwrotu do wybranego sklepu online;
  3. Udajemy się do najbliższego Paczkomatu;
  4. W aplikacji InPost Mobile, w szczegółach paczki aktywujemy przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”;
  5. Po otwarciu skrytki wkładamy przesyłkę i zamykamy drzwiczki.

Jak widać sam proces jest bardzo prosty i przede wszystkim dostępny dla programów udźwiękawiających.

Osobiście korzystam z usług InPost dosyć często, ponieważ jest to najtańszy i najwygodniejszy dla mnie sposób odbioru zakupów Online. Dodatkowe podejście samej firmy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jeszcze bardziej zachęca mnie do wybierania tej formy dostawy.