InPost - Paczkomat, Kurier wprowadza kolejną ciekawą funkcję do swojej aplikacji mobilnej

Paczkomaty firmy InPost rozrastają się w naszym kraju w szybkim tempie, dzięki czemu większość mieszkańców polskich miast ma je praktycznie na wyciągnięcie ręki. Osoby z niepełnosprawnościami mogą bez problemu korzystać z tych urządzeń, jako że firma dba o dostępność swoich rozwiązań i wciąż dodaje nowe, interesujące funkcjonalności do paczkomatów i do oprogramowania. W ostatnich dniach w aplikacji InPost Mobile pojawiła się możliwość udostępnienia przesyłki z apki do apki, co jest szczególnie przydatne dla osób niewidomych i słabowidzących.

Dotychczas, jeśli nie mieliśmy możliwości odebrania paczki w określonym terminie, mogliśmy podać drugiej osobie kod odbioru i nasz numer telefonu albo udostępnić kod QR. Jednak sprawa się trochę komplikowała, gdy np. nasz znajomy miał problemy z widzeniem i na co dzień korzystał ze zdalnego otwierania paczkomatu, bez używania ekranu dotykowego. By usunąć tę niedogodność firma wprowadziła opcję udostępnianie przesyłki poprzez jej przekazanie do aplikacji InPost innej osoby, z zachowaniem funkcji zdalnego otwarcia skrytki.

Zanim przekażemy komuś dyspozycję odebrania naszej paczki, musimy się upewnić, że osoba ta posiada aktywną aplikację InPost Mobile. Następnie trzeba wejść w konkretny numer paczki i kliknąć opcję „Udostępnij przesyłkę”. Na ekranie aplikacji wystarczy aktywować przycisk „Udostępnij z apki do apki”, po czym, jeśli mamy już dodanego zaufanego użytkownika, wybieramy jego nazwę. Po tej operacji osoba ta zobaczy przekazaną przesyłkę w swojej aplikacji. Jeśli zaś nie mamy ustawionych zaufanych osób, musimy wprowadzić je do swojej aplikacji InPost Mobile, wpisując ich numery telefonów i nazwy, według których będziemy je w przyszłości identyfikować. Następnie musimy wygenerować kod i przesłać go nowo wprowadzonej osobie zaufanej, np. za pomocą wiadomości SMS. Wówczas osoba ta powinna wejść do swojej aplikacji InPost Mobile, kliknąć w „Ustawienia” i w „Sparuj użytkownika”. Po wpisaniu przekazanego przez nas kodu następuje połączenie z osobą zaufaną. Potem pozostaje już tylko wybranie jej z listy zaufanych odbiorców według wcześniej nadanej nazwy i nasza przesyłka powinna pojawić się w aplikacji tej osoby. Tym samym będzie ona mogła otworzyć skrytkę zdalnie i odebrać naszą paczkę.

Dostępność paczkomatów firmy InPost bardzo ułatwia zamawianie różnych produktów przez Internet. Nie musimy już czekać cały dzień na kuriera, możemy odebrać zamówioną paczkę w dogodnym dla siebie terminie. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie koniec udogodnień, które oferują nam paczkomaty.