I Targi Dostępności w Opolu

W dzisiejszych czasach dostępność produktów, usług i przestrzeni miejskich staje się coraz ważniejszym elementem podczas projektowania nowych rozwiązań. Pozwala to osobom o szczególnych potrzebach na lepszy dostęp do miejsc użyteczności publicznej, stron internetowych czy aplikacji mobilnych. Tworząc produkty zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego, umożliwiamy skorzystanie z nich większej grupie odbiorców, co w ostatecznym rozrachunku jest dla nas o wiele bardziej korzystne.

W dniach 7-8 listopada 2022 w Opolu odbywają się I Targi Dostępności. Jest to jedna z pierwszych imprez w naszym kraju, która poświęcona jest w całości tematyce dostępności w różnych obszarach. W Stegu Arenie pokazywane są rozwiązania pozwalające na zniwelowanie barier, na które napotykają osoby z niepełnosprawnościami w swoim codziennym funkcjonowaniu. Jak mówi dyrektor opolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Łukasz Żmuda: „Chcemy pokazać różne wymiary dostępności i wskazać, że dostępność to nie tylko winda, podjazd czy dostosowana toaleta. Zaprezentujemy wystawców oferujących udogodnienia architektoniczne, cyfrowe oraz informacyjno-komunikacyjne”.

Podczas targów odbywają się między innymi ciekawe prelekcje oraz prezentacje projektów i dobrych praktyk z zakresu dostępności, a także pokazy sprzętów i technologii dla osób z niepełnosprawnościami. Wśród wystawców swoje stanowisko ma również firma Altix. Zapraszamy.

Szczegółowy harmonogram I Targów Dostępności 2022 można przeczytać na stronie internetowej: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/targi-dostepnosci-w-opolu/?fbclid=IwAR3nRIOjvoEJRdSl_QM9itG8nGLCbiqQenEKIaQ1hRyOeZcO9D-_u6ffJt8