Gdzie przeczytasz o dostępności?

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem miesięcznika „Help - Jesteśmy razem”.  Czasopismo porusza ważne i ciekawe tematy dla osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich. W każdym numerze można znaleźć wiele porad, jak w obliczu całkowitej lub częściowej utraty wzroku radzić sobie w otaczającym nas świecie. HELP od pierwszego numeru przedstawia techniczne i metodologiczne możliwości dotyczące wyrównywania życiowych szans osób, dla których los nie był łaskawy. Wzrok może zastąpić słuch i dotyk, a także empatia innych ludzi.

W ostatnim numerze przeczytać można było o tym z jakimi barierami w życiu codziennym muszą się, mierzyć osoby niewidome i słabowidzące oraz dlaczego tak ważną rolę w życiu osób z dysfunkcją wzroku pełnią odpowiednio dostosowane instytucje publiczne. W artykule tym przedstawione zostały również różnicę pomiędzy poszczególnymi rodzajami białych lasek, które stanowią codzienny element życia osób niewidomych.

Drugi ciekawy artykuł zamieszczony w miesięczniku Help nosi nazwę „W sklepie
też może być śmiesznie”. W artykule tym przedstawione zostały zabawne historię z jakim spotkał się autor w trakcie zakupów. Nam zapadła w pamięć jedna z takich historii dotycząca sytuacji która wydarzyła się przed sklepem Wedla. Gdzie jakiś facet chcąc wejść do środka bez kolejki, postanowił skorzystać z okazji i próbował przedstawić się jako przewodnik autora artykułu, mówiąc: „O,
wpuśćcie tego niewidomego, a ja jestem jego przodownikiem”. Informacja ta wykrzyknięta została donośnym głosem, wywołując śmiech całej kolejki, a więc kilkudziesięciu osób naraz. Zapewne gdyby nie to drobne przejęzyczenie cały plan by się powiódł.

Help wydawany jest przez Fundację Szansa dla Niewidomych, dzięki współfinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Autorami tekstów do miesięcznika są sami zainteresowani, jeżeli i ty chcesz się podzielić swoimi refleksjami, masz napisany artykuł który może zainteresować środowisko osób niewidomych i słabowidzących oraz ich bliskich. To skontaktuj się z redakcją czasopisma.

Miesięcznik jest bezpłatny jeżeli jeszcze nie subskrybujesz go to możesz się zapisać, wypełniając formularz z poniższego linku: https://forms.freshmail.io/f/sew8rgui3x/xu2dgoyjz3/index.html?standalone