Firma Envision zapowiada darmową wersję swojej aplikacji

Każdego dnia osoby niewidome i słabowidzące korzystają z różnych rozwiązań technologicznych wspierających wykonywanie codziennych czynności. Dzięki  dynamicznemu rozwojowi tego typu oprogramowania i urządzeń, osoby z dysfunkcjami wzroku mogą bez problemu wysłuchiwać odczytywanych syntetycznym głosem tekstów czarnodrukowych, np. z listów, rozpoznawać banknoty i kolory czy odnajdywać zgubione przedmioty. Większość opisanych powyżej funkcjonalności, zawiera w sobie aplikacja firmy Envision, która jest dostępna zarówno na system iOS, jak i Android.

Aplikacja ta umożliwia osobom niewidomym i słabowidzącym rozpoznawanie tekstu w czasie rzeczywistym, potrafi odnaleźć na wykonanym zdjęciu np. upuszczony na podłogę przedmiot czy wykryć kolor ubrania. Do niedawna, by móc w pełni korzystać z funkcji aplikacji Envision, trzeba było wykupić subskrypcję na dożywotnią licencję, której koszt wynosił ponad 400 zł. Zrozumiałe, że w tej sytuacji nie każdy mógł sobie na to pozwolić. Od wersji 3.0 aplikacja na smartfony będzie dostępna za darmo. Użytkownicy, którzy stosunkowo niedawno nabyli subskrypcję będą mogli ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów zakupu licencji, a osoby, które od dawna korzystają z pełnej, płatnej wersji programu, otrzymają dodatkowe funkcje.

Naszym zdaniem jest to świetna aplikacja oferująca wiele przydatnych opcji. Jakość rozpoznawanego tekstu jest naprawdę imponująca. Pozostaje mieć nadzieję, że program będzie sukcesywnie rozwijany, udoskonalany i wzbogacany o nowe funkcje.

Jeśli chcecie się przekonać co potrafi Envision, poniżej znajdziecie łącza do pobrania programu na system iOS i Android: https://apps.apple.com/pl/app/envision-ai/id1268632314?l=pl

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.letsenvision.envisionai&hl=pl&gl=US