Dostępność Dynamic Island w najnowszym iPhonie z VoiceOverem

Nieco ponad dwa miesiące temu odbyła się prezentacja najnowszych telefonów od giganta z Cupertino. W ofercie firmy Apple pojawiły się: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Wszystkie modele smartfonów otrzymały lepsze podzespoły od swoich poprzedników z zeszłego roku, a dodatkowo modele Pro oraz Pro Max zostały wyposażone w Dynamic Island.

Dynamic Island jest to otwór umieszczony na górze wyświetlacza, który przede wszystkim pozwala na wyświetlanie prostych widżetów. W ten sposób Apple zerwało z klasycznym wycięciem na szczycie i postanowiło wykonać wycięcie bezpośrednio w ekranie. To miejsce jest niezbędne, aby pomieścić wszystkie elementy odpowiedzialne za Face ID. Kiedy nic nie jest wyświetlane w tej części ekranu, to widoczna jest w tym miejscu tylko czarna duża kropka.

Jak podaje firma Apple w oświadczeniu prasowym związanym z nowym elementem interfejsu: „Bez zakłócania treści wyświetlanych na ekranie, Dynamic Island utrzymuje aktywny stan, aby umożliwić użytkownikom łatwiejszy dostęp do elementów sterujących za pomocą prostego stuknięcia i przytrzymania. Trwające działania w tle, takie jak Mapy, Muzyka lub timer, pozostają widoczne i interaktywne, a aplikacje innych firm w iOS 16, które dostarczają informacji, takich jak wyniki sportowe i ridesharing z Live Activities, mogą korzystać z Dynamic Island.”

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda obsługa Dynamic Island podczas przychodzącego połączenia z VoiceOverem, to zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału video, który jest dostępny na naszym kanale: