Czy osoby niewidome robią kawę w ekspresie?

Gorące dni wakacyjne dobiegają powoli końca i za kilka tygodni powinna do naszego kraju zawitać jesień, która da nam wytchnienie od letnich upałów. W nadchodzącym jesiennym czasie może nam towarzyszyć chandra, utrudniająca poranne podnoszenie się z wygodnego łóżka. Jesienią więc znacznie częściej sięgamy po smaczną i pobudzającą kawę, bez której wiele osób nie wyobraża sobie początku dnia.

Najlepszym, a zarazem najzdrowszym rodzajem kawy jest kawa ziarnista, która po zmieleniu, przyrządzona z mleczną pianką w ekspresie ciśnieniowym, szybko stawia na nogi. Technologiczny rozwój urządzeń gospodarstwa domowego ukierunkowany jest na ich obsługę za pomocą ekranów dotykowych lub kilku przycisków czy też pokręteł, które są często niedostępne dla osób niewidomych lub słabowidzących. Na szczęście także i w tym przypadku z pomocą przychodzą aplikacje dla osób o szczególnych potrzebach, pomocne w codziennych czynnościach.

Jeśli chcecie zobaczyć, w jaki sposób kawę w ekspresie ciśnieniowym, obsługiwanym za pomocą dwóch pokręteł, przygotowuje osoba niewidoma, zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku: