Czy niewidomy może wcielić się w postać Sitha z Gwiezdnych Wojen?

Wśród milionów aplikacji na smartfony znajdują się takie, które ułatwiają osobom z niepełnosprawnościami przeróżne, codzienne czynności, a także i te, dające możliwość chwilowego oderwania się od rzeczywistości i zatopienia się w fabule filmu czy też fascynującej gry.

Na pewno wiele osób zna filmy i książki z serii Gwiezdne Wojny i pasjonuje się trwającą w nich nieustanną walką jasnej i ciemnej strony mocy. Dotychczas na kinowych ekranach pojawiło się dziewięć epizodów sagi o Skywalkerach. Kolejność kręcenia tych filmów jest dość zaskakująca. Jako pierwsza, w roku 1977, weszła na ekrany Nowa nadzieja, część IV opowieści, po niej pojawiły się części V i VI, zaś dopiero w roku 1999 światło dzienne ujrzała pierwsza część tej fascynującej sagi, osadzonej fabularnie w odległej galaktyce.

Wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo na naszym kanale. Pokazujemy w nim, w jaki sposób osoba niewidoma, za pomocą nowoczesnej technologii, może wcielić się w rolę Sitha, gwiezdnowojennego wyznawcy Ciemnej Strony Mocy.