Ceremonia otwarcia i zamknięcia Mundialu z audiodeskrypcją

Już 20 listopada rozpoczynają się XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które w tym roku odbędą się w Katarze. Przez prawie miesiąc czekają nas niesamowite emocje i możliwość kibicowania naszej ulubionej reprezentacji. Większość polskich serc będzie zapewne dopingowała polskich zawodników, którzy w dniu 22 listopada zagrają swój pierwszy mecz z Meksykiem. Osoby niewidome i słabowidzące, które pojadą do Kataru, będą mogły skorzystać z audiodeskrypcji wszystkich spotkań oraz ceremonii otwarcia i zamknięcia całej imprezy.

Jest to pierwszy Mundial, który odbywa się w kraju islamskim, a jego termin przypada w jesiennym czasie. Audiodeskrypcje podczas wszystkich wydarzeń Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 zapewni Qatar Foundation (QF) oraz zespół z programu Master of Arts in Audiovisual Translation. W czasie obu ceremonii dyżur audiodeskrypcji będzie pełniło 4 komentatorów – dwóch arabskich i dwóch angielskich, którzy są absolwentami i studentami Programu Tłumaczeń Audiowizualnych.

Pozostało nam tylko czekać na ceremonię otwarcia tegorocznego Mundialu, a potem już tylko mocne kibicowanie naszej narodowej reprezentacji.

Do boju Białoczerwoni!