BNP Paribas Bank Polska wprowadza dostępną zakładkę "Kariera"

Coraz więcej firm i instytucji poprawia dostępność swoich stron internetowych i aplikacji mobilnych z myślą o osobach z różnymi niepełnosprawnościami. W ostatnich tygodniach pojawiła się nowa wersja strony „Kariera” w znanym banku BNP Paribas, w pełni dostosowana dla osób o szczególnych potrzebach.

Dzięki temu, każdy kto chce znaleźć pracę w banku, może bez żadnych przeszkód przeczytać wszystkie niezbędne informacje o samej instytucji i wyszukać oferty pracy. Przeglądając zawartość zakładki „Kariera” można zapoznać się z opiniami pracowników na temat firmy, zobaczyć ich zdjęcia oraz informacje o aktualnych aktywnościach banku, a wszystko to w formie dostępnej dla osób narażonych na wykluczenie cyfrowe.

Magdalena Pilarska, Employer Branding & Communication Manager Banku BNP Paribas, tak mówi o nowej zakładce – „To dla nas bardzo ważne, że dzięki nowoczesnej stronie „Kariera”, nasi potencjalni kandydaci, w tym osoby należące do grup zagrożonych wykluczeniem, mogą wygodniej znaleźć potrzebne informacje i dowiedzieć się, kim jesteśmy jako organizacja. Poznając przyszłe koleżanki i kolegów oraz ich spojrzenie na to, co w banku jest najważniejsze, mogą przekonać się, że inkluzywność, odpowiedzialność za nasz wpływ na środowisko naturalne oraz zapewnianie pracownikom autonomii i motywacja do zmieniania świata na lepsze, faktycznie znajdują odzwierciedlenie w codziennej pracy”.

Podczas poprawiania dostępności zakładki „Kariera” zadbano m.in. o właściwą hierarchię nagłówków, o teksty alternatywne dla grafik, o logiczną strukturę informacji, o poprawne etykiety dla wszystkich pól formularzy, o zrozumiałe i proste tytuły podstron, o dobrze widoczny fokus i o wiele innych elementów, które są wymagane przez standard WCAG. Stronę można bez problemu obsługiwać za pomocą klawiatury i za pośrednictwem urządzeń mobilnych, wyposażonych w małe, dotykowe ekrany.

Dostępność stron internetowych i aplikacji mobilnych jest dziś niezmiernie ważna, dzięki temu każdy ma szansę zapoznać się z treściami na nich zawartymi i jest w stanie wykonać wszystkie zaprogramowane czynności. Dlatego bardzo cieszy fakt, że kolejna firma dba o dostępność swoich rozwiązań dla osób o szczególnych potrzebach, stając się wzorem dla innych instytucji, uświadamiając im, że warto jest przystosowywać swoje zasoby do potrzeb osób narażonych na wykluczenie cyfrowe.