Bezwzrokowe pisanie na komputerowej klawiaturze

W dzisiejszych czasach komputer jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Część z nas wykonuje na nim swoją zawodową pracę albo robi notatki na zajęciach szkolnych lub uczelnianych, inni wykorzystują go do poszukiwania różnych informacji w Internecie albo do robienia zakupów online i opłacania rachunków. Przy wykonywaniu wszystkich powyższych czynności bardzo ważna jest znajomość układu klawiatury QWERTY, co przyśpiesza i ułatwia nam wykonywanie różnych czynności na sprzęcie PC.             

Osoby niewidome lub słabowidzące, które korzystają z komputera z programem udźwiękawiającym, powinny umieć bezwzrokowo posługiwać się klawiaturą. Pozwala to na bezomyłkowe wstawianie liter w pisanym tekście oraz sprawniejsze wykonywanie różnych skrótów klawiaturowych. Osoby niedowidzące po dłuższym korzystaniu z tego popularnego urządzenia do wprowadzania tekstu, potrafią bardzo szybko pisać na klawiaturze, dzięki czemu ich praca jest bardziej wydajna i bezbłędna. Taka umiejętność umożliwia im podjęcie pracy np. jako protokolant sądowy, który musi zapisywać na bieżąco wszystko to, co wypowiada w konkretnym momencie dana osoba.

Jeśli chcielibyście zobaczyć jak szybko może pisać na klawiaturze osoba niewidoma, to zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego materiału video na naszym kanale, który dostępny jest pod linkiem: