Apple Fitness wprowadza audiodeskrypcje

Ruch oraz wykonywanie ćwiczeń w ciągu dnia, są niezwykle ważnym elementem naszego życia, który pozwala nam na zachowanie dobrej formy i kondycji fizycznej. Dzięki temu możemy dłużej cieszyć się naszym świetnym zdrowiem i nie mieć różnych problemów, związanych z nadwagą. Między innymi w tym celu, firma Apple dodała do jednej ze swoich usług audiodeskrypcje dla osób niewidomych oraz słabowidzących, która pozwoli nauczyć się nam jak można dokładnie wykonywać różne ćwiczenia fizyczne.

Mowa jest tutaj o usłudze Apple Fitness, którą otrzymujemy jako subskrybenci pakietu Apple One, w którym mamy dostępne między innymi aplikacje z filmami, serialami oraz muzyką z całego świata. Niestety jak na razie sama usługa Fitness, nie jest jeszcze możliwa do uruchomienia w naszym kraju, ale powinno się to za jakiś czas zmienić. Po uruchomieniu konkretnego ćwiczenia w tej aplikacji i mając włączonego Voice Overa zostaniemy poinformowani za pomocą dodatkowych porad dźwiękowych o pewnych szczegółach, które nie są wypowiadane na głos przez osobę pokazującą dane ćwiczenie. Dzięki temu, że jest to odczytywane za pomocą naszej syntezy, pozwala to na zmianę tempa czy głośności wypowiadanych wskazówek. Będziemy mogli za ich pomocą dowiedzieć się m.in. o tym, kiedy dane ćwiczenie się zaczyna oraz kończy, otrzymamy informacje o rytmie wykonywanych czynności i o zmianie pozycji oraz o konkretnych ustawieniach urządzenia fitness, które w danym ćwiczeniu jest wykorzystywane.

Jak więc widać w powyższym opisie, nie będzie to taka całkowita audiodeskrypcja, tylko dopełnienie tego, co nie jest wypowiadane na danym filmiku przez osobę prowadzącą, ale pozwoli to nam na pełną informację o aktualnie wykonywanych ćwiczeniach.

Jak zawsze Apple dba o dostępność swoich rozwiązań dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, a nam pozostało teraz jedynie poczekać, kiedy ta interesująca usługa wejdzie do naszego kraju i wypróbować tą nową funkcję, przeznaczoną dla osób niewidomych oraz słabowidzących.