35mm.online strona z filmami, posiadającymi dodatkową ścieżkę audiodeskrypcji

Wiele osób w wolnym czasie lubi oglądać różne gatunki filmów oraz seriali na popularnych ostatnio platformach streamingowych. Osoby niewidome, aby w pełni móc odbierać takie produkcje, potrzebują audiodeskrypcji, czyli opisu tego, co znajduję się w danej scenie na ekranie. Do grona kilku stron internetowych, które udostępniają właśnie tak specjalnie przygotowane filmy, dołączył serwis 35mm.online.

Projekt

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, został zrealizowany partnerski projekt, którego celem była rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. W projekcie uczestniczył Polski Instytut Sztuki Filmowej, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Filmów Rysunkowych. Dzięki podjętej współpracy zostało zrekonstruowanych prawie 4000 filmów, a w tym m.in. klasyki fabularne wybitnych twórców np. Jerzego Skolimowskiego, Jerzego Kawalerowicza, Krzysztofa Zanussiego oraz wielu innych. Na opisywanej stronie znaleźć można wiele filmów z polskiej kinematografii od lat 40 do 90 XX wieku. dodatkowo, według opisu znajdującego się w witrynie, wszystkie produkcje wyposażone są w audiodeskrypcje, transkrypcje, napisy w wersji polskiej i angielskiej oraz kompleksowe opisy. Po moich testach dostępności strony 35mm.online stwierdzam, że witryna jest do obsłużenia z programem udźwiękawiającym, aczkolwiek napotkałem kilka miejsc, gdzie znajdowały się niedostępne elementy np. niezaetykietowane przyciski lub źle opisane tekstem alternatywnym grafiki.

Adres strony

Jeśli chcecie sami sprawdzić, jak działa opisywana w tym tekście strona oraz zapoznać się z jej darmową ofertą filmową, to zachęcamy Was do wejścia na poniższy adres: https://35mm.online/