Powstał ciekawy kalendarz na 2023 rok z informacjami w alfabecie Braille’a

Na początku nowego roku warto rozejrzeć się za kalendarzem, który będzie zawierał przydatne informacje, np. o imieninach lub innych wydarzeniach w konkretnych datach. Oczywiście w dzisiejszych czasach rzadziej sięga się po papierowe terminarze, ponieważ mamy dostępne różne jego wersje na smartfonach i komputerach. Jeśli chcemy jednak mieć możliwość szybkiego zerknięcia na bieżący miesiąc, to przydatny jest kalendarz, który możemy powiesić na ścianie. Właśnie taką jego formę na 2023 rok wydał Teatr Miejski w Gdyni, który zawiera dodatkowe informacje w alfabecie Braille’a.

W ramach projektu „Kultura bez barier” powstał niezwykły kalendarz zatytułowany „Chodźcie do nas! Zobacz, dotknij, przeczytaj”. Na jego stronach umieszczone są różne ujęcia ze spektakli oraz zdjęcia aktorów z Teatru Miejskiego w Gdyni. Dodatkowo pod konkretnymi datami można znaleźć informacje o premierach przedstawień w teatrze, popularnych świętach oraz o dniach istotnych dla osób z niepełnosprawnościami. Kalendarz powstał tylko w 300 egzemplarzach, a do jego stworzenia zastosowano różne formy komunikacji. Znajdujące się tam zdjęcia, cyfry oraz nazwy miesięcy, poza klasycznym zapisem zostały podane w alfabecie Braille’a, co pozwala na korzystanie z niego osobom niewidomym i słabowidzącym i stanowi ciekawy przewodnik po repertuarze.

Warto śledzić facebookowy profil tego teatru, ponieważ już niedługo będzie tam ogłoszony konkurs, w którym nagrodą będzie m.in. właśnie taki kalendarz.