Typhlografics

Tyflografika1

We develop plans of buildings and facilities, public utilities, public transport schemes. Wypukłe plany  umożliwiają niewidomym poznanie topografii obiektu, dzięki czemu pozwalają na samodzielne poruszanie się po budynku. Liczba i wielkość planów zależy od wielkości budynku i liczby pięter. 

Plany mogą być wykonane z transparentnego tworzywa sztucznego z podkładem w postaci wydruku kolorowego. Stosujemy wielowarstwowe tworzywo sztuczne (wielowarstwowość polega na umieszczaniu na pierwszej warstwie kolejnej, która jest wypukła, całość uzupełnia brajl). Podkładem może być kolorowy wydruk. 

Wykonujemy również plany w postaci odlewu. W tej technologii możemy prezentować wszelką informację od tej podstawowej, tekstowej po bardzo złożone modele 3D z informacją w brajlu oraz czarnym druku. 

We prepare publications braille and reliefs. Wykonujemy atlasy i mapy, m.in. geograficzne, historyczne. We also prepare publications in color and in convex form , so they are available yet for the blind and the able to see. 

Wykonujemy opracowania w nakładach wielotysięcznych, jak też pojedynczych. We make many thousands of inputs, as well as the individual ones. We have a team of experienced typhlocartographers and typhlographers who will match even the most demanding customers.

Przykłady realizowanych przez nas projektów:

1. Projekt przygotowany na zlecenie Biblioteki Narodowej w Rumunii

2. Projekt przygotowany na zlecenie Polskich Kolei Państwowych, oddział w Katowicach

3. Projekt został przygotowany na zlecenie PZN Warszawa

Projekt przygotowany na zlecenie Biblioteki Narodowej w Ruminii Projekt przygotowany na zlecenie Polskich Kolei Państwowych, oddział w Katowicach Projekt został przygotowany na zlecenie Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie

4. Projekty przygotowane na zlecenie Łódzkiego Ośrodka Geodezji

5. Projekty zostały przygotowane na zlecenie Urzędu Miasta Gdyni

6. Projekt przygotowany na zlecenie Fundacji Szansa dla Niewidomych na potrzeby konferencji REHA FOR BLIND IN POLAND w 2011 r.

projekty przygotowane na zlecenie Łódzkiego Ośrodka Geodezji Projekty zostały przygotowane na zlecenie Urzędu Miasta Gdyni Projekt został przygotowany na zlecenie Fundacji Szansa dla Niewidomych na potrzeby międzynarodowej konferencji REHA FOR BLIND IN POLAND w 2011 roku