Plany Stacji Badawczej Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach

Dotykowy plan informacyjny Stacji Badawczej Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach ma postać wielobarwnej tablicy w żywych kolorach, komponujących się z otaczającą przyrodą, wykonanej w całości z tworzywa PMMA, zwanego szkłem organicznym, odpornego na warunki atmosferyczne, zadrapania i uszkodzenia. Tablica ułożona jest poziomo i została ergonomicznie pochylona w kierunku osoby ją oglądającej. Znajduje się na stojaku ze stali malowanej proszkowo. Wypukły plan informacyjny usytuowany jest w prawej i centralnej części tablicy. W jej lewej części widoczna jest czarnodrukowa i brajlowska legenda. Tablica wyposażona została w beacon, micro nadajnik, który po skomunikowaniu się z aplikacją YourWay w smartfonie zwiedzającego, informuje o miejscu, w którym ten się znajduje. Realizacja obejmuje ponadto wypukłą, wielobarwną, informacyjną tablicę PMMA, dotyczącą ekosystemu jeziora. Górne, wypukłe ryciny niecki jeziora zostały wykonane w technice termoformowania, dolna rycina niecki jeziora, także wypukła i dotykowa, powstała w technologii nakładania warstw tworzywa PMMA. Tablica została opisana w czarnym druku i w brajlu, jest umieszczona poziomo, na stojaku ze stali malowanej proszkowo i została ergonomicznie pochylona w kierunku osoby ją oglądającej. Kolejnym obiektem wchodzącym w skład realizacji jest  wypukła, dotykowa tablica informująca o gatunkach ryb zasiedlających jezioro. Wykonana jest w technice termoformowania, została opisana w czarnym druku i w brajlu. Znajduje się na stojaku ze stali malowanej proszkowo, usytuowana jest poziomo z pochyleniem w kierunku osoby ją oglądającej. Realizacja obejmuje też dwadzieścia transparentnych tabliczek PMMA w formacie A5, z brajlowskimi opisami, zamontowanych na tablicach informacyjnych przygotowanych przez innego wykonawcę.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/370

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
Aplikacja YourWay to nie tylko nawigacja po obiektach, to także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do osób niepełnosprawnych, wystarczy wpisać miasto, do którego chce się wybrać, a Your Way wyświetli obiekty, które są przystosowane i na jakie przystosowania możemy liczyć np. Nowy teatr w Warszawie, posiada mapy tyflograficzne i podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą dodawać użytkownicy systemu ale także ich właściciele, to od Państwa zależy, czy Państwa obiekt będzie dostępny i czy będzie w bazie YourWay! Zachęcamy Państwa do przystosowania swojego obiektu i dodania go do bazy YourWay!

 #Opisujemy: Dotykowe plany informacyjne PMMA i termoformowane Stacji Badawczej Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach i brajlowska tabliczka informacyjna

Mikolajki