Plany siedziby Ministerstwa Sportu

Trzy dotykowe plany informacyjne w Ministerstwie Sportu w Warszawie mają postać tablic w stonowanej kolorystyce, wykonanych w całości z tworzywa PMMA, zwanego szkłem organicznym, odpornego na warunki atmosferyczne, zadrapania i uszkodzenia. Jeden z planów umieszczony jest w holu budynku przy Senatorskiej 14, dwa kolejne na pierwszym i drugim piętrze budynku przy Senatorskiej 12. Tablice ułożone są poziomo i są ergonomicznie pochylone w kierunku osoby je oglądającej. Znajdują się na stojakach ze stali ocynkowanej. Prezentują plany w perspektywie zależnej od tego, gdzie zostały umieszczone. Wypukły plan informacyjny w holu usytuowany jest centralnie i w prawej części tablicy, zaś legenda w jej lewej części. Plan informacyjny pierwszego piętra usytuowany jest w prawej części tablicy, a legenda w jej lewej części. Plan drugiego piętra zajmuje niemal całą, górną część tablicy, legenda znajduje się u dołu. W budynku zainstalowano także cztery beacony, micro nadajniki, które po skomunikowaniu się z aplikacją YourWay w smartfonie odwiedzającego Ministerstwo Sportu, informują o miejscu, w którym ten się znajduje. Realizacja obejmuje ponadto nadajniki YourWay Plus, umieszczone w ważnych nawigacyjnie miejscach. Nadajnik w postaci pudełka posiada głośnik, za pomocą którego sygnalizowana jest jego obecność. Może się to odbywać automatycznie, gdy w pobliżu nadajnika znajdzie się urządzenie mobilne z aplikacją YourWay lub na życzenie użytkownika, który otrzymuje ponadto szerszą, opisową, głosową informację na temat miejsca, w którym znajduje się nadajnik. Urządzenie jest obsługiwane smartfonem za pośrednictwem aplikacji YourWay. W skład realizacji wchodzi także 20 tabliczek PMMA na drzwi z wypukłymi literami czarnodrukowymi i brajlowskimi.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/378

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
Aplikacja YourWay to nie tylko nawigacja po obiektach, to także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do osób niepełnosprawnych, wystarczy wpisać miasto, do którego chce się wybrać, a Your Way wyświetli obiekty, które są przystosowane i na jakie przystosowania możemy liczyć np. Nowy teatr w Warszawie, posiada mapy tyflograficzne i podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą dodawać użytkownicy systemu ale także ich właściciele, to od Państwa zależy, czy Państwa obiekt będzie dostępny i czy będzie w bazie YourWay! Zachęcamy Państwa do przystosowania swojego obiektu i dodania go do bazy YourWay!

#Opisujemy: Dotykowe plany informacyjne Ministerstwa Sportu w Warszawie z beaconami w dwóch rzutach, tabliczki informacyjne na drzwi z wypukłymi piktogramami

Osrodek Sportu