Plan i makieta Pałacu Dernałowiczów i MDK w Mińsku Mazowieckim

Trzy dotykowe, wypukłe plany Pałacu Dernałowiczów i Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim mają postać tablic o stonowanych kolorach, korespondujących z kolorystyką wnętrz. Zostały wykonane w technice odlewu żywicznego, odpornego na zadrapania i uszkodzenia. Tablice umieszczone są  na każdym piętrze, wzdłuż ciągu komunikacyjnego klatki schodowej i prezentują plany w perspektywie zależnej od tego, gdzie się znajdują. Ułożone są poziomo i są ergonomicznie pochylone w kierunku osoby odwiedzającej obiekt. Zamontowane są na stalowych stojakach, malowanych proszkowo. Plan usytuowany jest na każdej z tablic centralnie. Nad każdym z nich widoczna jest brajlowska i czarnodrukowa legenda. Realizacja obejmuje ponadto trójwymiarową, metalową, odlewaną makietę pałacu, znajdującą się przed wejściem do obiektu. Umieszczona jest na postumencie, poziomo. Ergonomicznie pochylenie ułatwia jej oglądanie. Realizacja obejmuje też informacyjne tabliczki z PMMA na ściany. Znajdują się na nich brajlowskie napisy z czarnodrukowym poddrukiem. Ostatnia składowa realizacji to kontrastowa kolorystycznie taśma, umieszczona na pierwszym i ostatnim stopniu schodów, na każdym półpiętrze, na trzech klatkach schodowych.

#Opisujemy:

  1. Dotykowy plan Pałacu Dernałowiczów i Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, dotykowe tabliczki informacyjne, taśmy kontrastowe na schodach
  2. Metalowa, trójwymiarowa makieta Pałacu Dernałowiczów i Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, w kilku rzutach

 

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/287

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
Aplikacja YourWay to nie tylko nawigacja po obiektach, to także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do osób niepełnosprawnych, wystarczy wpisać miasto, do którego chce się wybrać, a Your Way wyświetli obiekty, które są przystosowane i na jakie przystosowania możemy liczyć np. Nowy teatr w Warszawie, posiada mapy tyflograficzne i podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą dodawać użytkownicy systemu ale także ich właściciele, to od Państwa zależy, czy Państwa obiekt będzie dostępny i czy będzie w bazie YourWay! Zachęcamy Państwa do przystosowania swojego obiektu i dodania go do bazy YourWay! 

Minsk MazMinsk Maz Odlew 3D